logo Należy do: logo2
+48 61 285 38 61

Recykling wody

Recykling wody z wykorzystaniem bioreaktorów membranowych to innowacyjne rozwiązanie zapewniające najwyższą jakość oczyszczania. Technologia ta cechuje się niskim zużyciem energii, zachowując zwiększoną wydajność i gwarantując bezawaryjną pracę przy minimalnych kosztach eksploatacji. Bioreaktory mogą być wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, np.:

  • produkcja spożywcza,
  • farmacja,
  • przemysł chemiczny.

Proces recyklingu wody z zastosowaniem membran gwarantuje całkowite odseparowanie bakterii oraz zanieczyszczeń, dzięki czemu filtrat może z powodzeniem być wykorzystany ponowie – m.in. do nawadniania. 

Poza bioreaktorami membranowymi, ofercie posiadamy także wysokiej klasy membrany ceramiczne, których użycie niezbędne jest w metodzie mikrofiltracji mleka.

Recykling wody

Moduł membranowy PURON® firmy Koch Membrane Systems

Oferowany przez nas bioreaktor membranowy przeznaczony do oczyszczania ścieków w bioreaktorach membranowych (MBR) wykonany jest ze specjalnych polimerowych włókien pustych (typu „hollow-fiber”) o średnicy porów około 0,05 mikrona. Dolne końce włókien membranowych w postaci widocznych wiązek przytwierdzone są do kolektora z centralną dyszą napowietrzającą, a górne są pojedynczo uszczelnione i mogą się swobodnie poruszać. Wszelkie cząstki stałe (zawiesina) pozostają po zewnętrznej stronie włókien, podczas gdy permeat wysysany jest z wnętrza włókien przez podciśnienie. Poszczególne wiązki włókien połączone są ze sobą w rzędach, pewna liczba rzędów włókien zamontowana na ramie ze stali nierdzewnej tworzy moduł.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej i niezawodnej technologii, proces recyklingu wody przebiega w sposób szybki, sprawny oraz efektywny. Gwarantujemy najwyższą jakość urządzeń, które odznaczają się nie tylko wytrzymałością, lecz także bezpieczeństwem eksploatacji.

 

Recykling wody