Kompleksowe zaopatrzenie sektora produkcji mleka w niezbędne urządzenia – to idea jaka zrodziła się 27 lat temu u początków A-Limy-Bis – wiodącej spółki Grupy Alima.

A-Lima-Bis jest obecnie silnie obecna na rynku maszyn rolniczych, takich jak wozy paszowe Alimamix Evolution, rozrzutniki obornika Evo Spreader. przyczepy skorupowe Evo Cargo czy ścielarki do słomy Evo Comfort. Dysponuje nowoczesnym zapleczem technologiczno – produkcyjnym zlokalizowanym w centrali firmy w Środzie Wlkp. Dzięki tym zasobom powstają nowe możliwości i perspektywy produkcyjne.

A-Lima-Bis realizuje również obsługę rynku rolnego poprzez Centrum Obsługi Rolnictwa w Podgórzu koło Łomży, które zlokalizowane jest w zagłębiu mleczarskim kraju na Podlasiu. Od sierpnia 2012 roku, na kilku tysiącach metrów kwadratowych powierzchni prezentowane są tam wozy paszowe, rozrzutniki, wozy asenizacyjne oraz systemy udojowe. Główne zadania Centrum to doradztwo i pomoc w zakresie wyboru i zakupu maszyn rolniczych i urządzeń dla gospodarstw mleczarskich. W Centrum pracuje również serwis maszyn rolniczych, robotów i hal udojowych, sklep z częściami zamiennymi oraz produktami chemicznymi. To również profesjonalnie wyposażone miejsce do organizacji szkoleń dla hodowców krów.  To doskonała okazja dla hodowców, by zapoznać się z najnowocześniejszą technologią obsługi stada. Centrum Obsługi Rolnictwa w Podgórzu położone jest tuż przy trasie Zambrów - Łomża. Usytuowanie oddziału w tym regionie kraju nie było przypadkowe. Centrum prowadzi kompleksową obsługę w zakresie części zamiennych i eksploatacyjnych, środków higieny krów mlecznych i urządzeń udojowych, środków paraleczniczych dla bydła oraz obsługę serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną maszyn i urządzeń produkowanych przez A-Lima-Bis, jak również hal udojowych i robotów udojowych.

A-Lima-Bis wspiera również pracę hodowców bydła mlecznego, dostarczając im nowoczesne rozwiązania techniczne w zakresie hal udojowych, robotów udojowych, systemów zarządzania stadem czy wreszcie schładzalników do mleka. W tym zakresie współpracuje z renomowanymi producentami zagranicznymi.

Kolejnym obszarem biznesowym zagospodarowywanym przez firmę jest skup mleka realizowany przez mleczarnię w Złotowie oraz przetwórstwo mleka. W skład A-Limy-Bis wchodzi bowiem zakład produkcji proszku serwatkowego położony w wielkopolskiej Górze.

Jednym z kluczowych przedsięwzięć realizowanych przez firmę jest specjalistyczne zaopatrzenie mleczarni oraz przemysłu spożywczego w membranowe linie technologiczne do frakcjonowania mleka oraz innych substancji. W tym segmencie firma jest jednym z liderów w kraju. Technologia ta oraz tworzące ją urządzenia pracują w większości polskich mleczarni, są również z powodzeniem sprzedawane przez firmę nie tylko w Polsce, ale również na rynku rosyjskim, ukraińskim czy białoruskim.

Ostatnim ogniwem łączącym całość biznesu rozwijanego przez A-Limę-Bis jest jej spółka córka A-Lima-Pack oferująca producentom zautomatyzowane systemy do pakowania. Firma jest partnerem wielu polskich przedsiębiorstw dostarczając im technologie ważenie i pakowania produktów sypkich, zamykania worków i paletyzowania. Firma jest wyłącznym przedstawicielem takich firm, jak np. Fishbein czy TMI.

Nadrzędnym celem Spółki jest ugruntowanie swojej pozycji w świadomości klientów, jako synonimu przedsiębiorstwa o najwyższym stopniu rzetelności i profesjonalizmu.

www.alimabis.com.pl