AKTUALNOŚCI

W dniach 10-12 września odbędzie się Polski Kongres Serowarski w Łochowie. „Wybrane zastosowania technologii membranowych w procesach oczyszczania wody i ścieków” to tytuł prelekcji, którą dr inż. Janusz Kroll wygłosi na kongresie w dniu 11 września, zapraszamy!

kongres serowarski

Od 19 do 22 lutego 2019 roku będziemy obecni na Targach "Dairy&Meat Industry" w Moskwie, na których zaprezentujemy Państwu nowe zastosowania technologii membranowych w przemyśle mleczarskim! Już dziś zapraszamy na nasze stoisko!

targi stare zdjecie

Kolejny raz Alima zawita na targi DAIRY & MEAT INDUSTRY w Moskwie, w dniach 27 luty - 2 marzec 2018 r. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska B117, w pawilonie nr 3.

 

zaproszenie eng ros

moskwa 2017W dniach 28.02 -03.03.2017 uczestniczyliśmy w targach Dairy&Meat Industry 2017 w Moskwie. Dziękujemy za szerokie zainteresowanie naszą ofertą i odwiedziny na stoisku. Do zobaczenia w przyszłym roku.

W dniach 14-17 lutego br. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbyło się XVIII Seminarium „Postęp techniczny w przetwórstwie mleka” TECHMILK 2017, które zorganizowane zostało przez Katedrę Inżynierii i Aparatury Procesowej Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Firmę A-LIMA-BIS reprezentował Zarząd firmy na czele z Prezesem Tadeuszem Łuczakiem, Dyrektorem Januszem Krollem oraz Dyrektorem Damianem Bukowskim.

W trakcie Seminarium Dyrektor oraz Członek Zarządu A-LIMA-BIS dr inż. Janusz Kroll zaprezentował wykład pt. „Odzysk i regeneracja roztworów kwasowych i alkalicznych w systemach CIP”.


Przedstawiony został proces oczyszczania i regeneracji roztworów myjących z wykorzystaniem membran nanofiltracyjnych SelRO (NF). Proces ten regeneruje ług sodowy usuwając ponad 90% zawiesiny oraz rozpuszczalnych zanieczyszczeń organicznych i 85% węglanów.  Kwas regenerowany jest przez usunięcie 95% wapnia i resztkowych związków organicznych. Proces ten pozwala na bardzo znaczące oszczędności w zużyciu środków myjących w zakładach mleczarskich”.